Jesienna aura i listopadowe święta sprzyjają zadumie i nostalgii, a także refleksji o przemijaniu. W dniu 7 października w Gminny Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej odbył się Konkurs Poezji Religijnej, w którym jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział. Po raz pierwszy w konkursie wystąpili najmłodsi uczestnicy, a Szkołę Podstawową Nr 3 reprezentowali uczniowie klasy II: Magdalena Drąg, Wiktoria Kita i Jakub Wolski. W kategorii klas najstarszych wystąpiły trzy uczennice klasy VIII: Ewelina Buras, Honorata Buras, która zdobyła I miejsce oraz Justyna Studniarz- III miejsce. Poziom konkursu był jak zwykle wysoki i w tym roku wszystkie szkoły w gminie reprezentowało 47 uczestników. Nagrodzonym gratulujemy!
Aktualności
Konkurs Poezji Religijnej
Wyjście na Cmentarz Żydowski
Korzystając z pięknej jesiennej pogody uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrali się na pobliski Cmentarz Żydowski, aby upamiętnić spoczywających na cmentarzu w ramach obchodu zbliżającego się święta Wszystkich Świętych. Uczniowie nie zapalali zniczy, ale oczyścili teren cmentarza. Jesienny spacer w otoczeniu złotej polskiej jesieni skłania do refleksji i zadumy.
Próbna ewakuacja
24 października w ramach dbania o bezpieczeństwo w szkole przećwiczyliśmy próbną ewakuację. Każdy z nas musi znać zasady obowiązujące w szkole, a dotyczące bezpieczeństwa własnego oraz swoich kolegów, koleżanek i pracowników. Musi wiedzieć jak się zachować, gdy zbliża się niebezpieczeństwo i jak pomóc innym.
Wyjazd do teatru
We środę 23 października uczniowie starszych klas naszej szkoły oraz SP Nr 2 i SP w Dęborzynie mieli okazję wyjechać do Teatru im. Ludwika Solskiego do Tarnowa na spektakl w reżyserii Bożeny Suchockiej pt. „Balladyna”. Spektakl wyreżyserowany został w oparciu o dramat basniowy Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”. Doskonała gra aktorska głównej bohaterki, w którą wcieliła się znakomita aktorka Matylda Baczyńska dostarczyła uczniom wielu wrażeń. Bardzo podobała się kreacja Goplany, którą zagrała Dominika Markuszewska. W spektaklu wykorzystano technikę komputerową, co dodatkowo wzbogaciło pokaz. A duszki zza światów Chochlik i Skierka bawiły widzów swą grą, zręcznością i talentem. Mamy nadzieje, ż znów wybierzemy się do teatru.
Pasowanie na ucznia
Dnia 17 października do grona uczniów naszej szkoły zostali włączenie uczniowie klasy pierwszej, którzy zostali pasowani na ucznia. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni pani Haliny Kity przygotowały część artystyczną, w której udowodniły, że zasłużyły na to, by wejść do grona uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Zbyszka Cyganiewicza w Jodłowej. Na pamiątkę otrzymały dyplomy i upominki ufundowane przez SU "Market" oraz Wychowawczynię. Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce.
14 X Dzień Edukacji Narodowej
"Dzień Edukacji Narodowej" został uczczony wierszem i piosenką. Uczniowie najstarszych klas w szkole pod kierunkiem pań: Sylwii Wiktor i Marii Warzechy przygotowali część artystyczną, w której nie zapomnieli o słowach wdzięczności skierowanych do swoich pedagogów. Pani Dyrektor również podziękowała nauczycielom za pracę na rzecz uczniów. Do słów podziękowań włączył się Pan Wójt Gminy Jodowa wręczając stypendia wyróżnionym uczniom naszej szkoły.
Podkarpacki Festiwal Nauki
20 września uczniowie z klas 7 i 8 naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa i Jasionki. W Muzeum Okręgowym w Rzeszowie wzięli udział w lekcjach muzealnych „Żołnierz polski 1914-1945” lub „Religia i mity. Wątki biblijne i alegoryczne w europejskim malarstwie od XVI do pocz. XIX wieku. Literatura jako niewyczerpalne źródło inspiracji”.
Po posiłku uczniowie z opiekunami udali się do głównego celu wycieczki – Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena w Jasionce, gdzie odbywał się Podkarpacki Festiwal Nauki. Jego ideą jest popularyzacja najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowań kierunkami technicznymi.
Podczas pikniku naukowego uczniowie spotkali naukowców i popularyzatorów nauki z całego kraju, zobaczyli wynalazki i eksponaty naukowe, drony, roboty, eksperymenty fizyczne i chemiczne, rozwiązywali łamigłówki i po prostu bawili się nauką.
Największe zainteresowanie budziły doświadczenia ilustrujące prawa fizyki i chemii, symulatory lotów, prezentacje astronomów, wirtualna rzeczywistość i zdalnie sterowane pojazdy.
Archiwum Aktualności