Aktualności
Życzenia świąteczne
Wigilia w przedszkolu
22 grudnia w przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilia. Przedszkolaki od samego rana pomagały w przygotowaniu tej uroczystości. Po nakryciu stolików łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia świąteczne. Po wspólnym obiedzie nadszedł czas na kolędowanie.
Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu kolęd i pastorałek
21 grudnia rozstrzygnięto szkolny konkurs kolęd i pastorałek. Jury powołane przez organizatora przy ocenie wykonawców wzięło pod uwagę: podkład muzyczny, śpiew, dekorację oraz ogólny wyraz artystyczny. W kategorii klas młodszych 0-III: I m-ce ex aequo zajęli Małgorzata Studniarz oraz Jakub Wolski. II m-ce ex aeqo zajęły Łucja Serwa oraz Zuzanna Marcisz z oddziału przedszkolnego. III m-ce jury przyznało Wiktorii Bułat z klasy drugiej. W kategorii klas IV- VIII: I m-ce zajęła Aleksandra Wolska, natomiast II m-ce Anna Szydłowska. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!
Mali cukiernicy
Święta tuż, tuż a w naszym przedszkolu pachnie piernikami. W czasie zajęć przedszkolaki ozdabiały pierniczki lukrem i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a ciasteczka wyszły piękne i pyszne.
Zapal Światło Wolności
ZAPRASZAM WSZYSTKICH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY DO UDZIAŁU W TEJ AKCJI.
W oknach milionów domów o godz. 19:30, zapłoną świece – symbol upamiętniający ofiary stanu wojennego.
Instytut Pamięci Narodowej zachęca wszystkich do udziału w akcji „Zapal Światło Wolności”. W akcji może wziąć udział każdy, zapalając świeczkę w oknie lub wirtualnie na stronie swiatlowolnosci.ipn.gov.pl.
Kampania społeczna IPN „Zapal Światło Wolności” nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku wykonały rzesze mieszkańców ówczesnego wolnego świata.
Zapalcie DZIŚ świeczkę o godzinie 19.30 w oknach waszych domów. Niech płonie przez 5 minut.
Rozstrzygnięto konkurs na ,,Tradycyjną ozdobę choinkową"
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej wyłoniło laureatów konkursu, którzy wykonali tradycyjne ozdoby choinkowe. W kategorii klas ( I- III)- II miejsce zajął Jakub Wolski, natomiast w kategorii klas (IV- VIII)- III miejsce zajął Dawid Bułat. Wyróżnienie otrzymała Emilia Marcisz. Ozdoby wykonane przez uczstników konkursu zawisły na gminnej jodłowskiej choince.
" By pamięć tamtych dni nigdy nie umarła".
13 grudnia – W ROCZNICE STANU WOJENNEGO
Recytuje Emilia Marcisz
Recytuje Szymon Pyznarski.
Recytacja - Filip Zborowski
Rozstrzygnięcie konkursów przedmiotowych Podkarpackiego Kuratora Oświaty
Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi Szymonowi Pyznarskiemu z klasy VIII awansu na etap rejonowy konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty z następujących przedmiotów: geografii, fizyki i chemii. Z chemii Szymek uzyskał drugi wynik (127 zakwalifikowanych uczniów). Gratulujemy zarówno naszemu uczniowi, przygotowującym go do konkursu nauczycielom, ale także rodzicom. Życzymy dalszych sukcesów.
,,Mój przyjaciel miś"- rozstrzygnięcie konkursu
Z okazji Dnia Pluszowego Misia, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej zorganizowało gminny konkurs plastyczny pod hasłem "Mój przyjaciel miś". W kategorii przedszkolnej dla dzieci w wieku 4-6 lat I m-ce zajęła Zuzanna Marcisz, natomiast Łucja Serwa otrzymała wyróżnienie. W kategorii klas pierwszych III m-ce zdobyła Klaudia Wolska. Serdecznie gratulujemy.
Szkolny konkurs kolęd i pastorałek
Cele konkursu:
- kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek w okresie
Świąt Bożego Narodzenia;
- poznawanie polskich kolęd oraz pastorałek;
- prezentowanie uzdolnień muzycznych dzieci i młodzieży.
Termin konkursu: do 16.12.2020 r.
Warunki uczestnictwa:
1.W konkursie mogą brać udział tylko soliści.
2. Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń naszej szkoły.
3. Jury oceni wykonawców w 2 kategoriach wiekowych:
- uczniowie klas 0-III
- uczniowie klas IV-VIII
4. Każdy uczestnik wykonuje dowolnie wybraną kolędę lub pastorałkę .
5. Soliści mogą wykonać utwór: a capella, ale preferowane jest wykonanie utworu z podkładem muzycznym.
6. Uczestnicy nie powtarzają swojego repertuaru z poprzednich konkursów.
7. Nagranie video wykonanej kolędy umieszczamy na Dysku Google, a link do tego nagrania wysyłamy
na adres: kosmaria515@gmail.comdo 16.12.2020 r. z dopiskiem „ konkurs kolęd”.
W razie problemów technicznych kontaktujemy się z p. Magdaleną Marszałek..
8. Jury wyłoni zwycięzców na podstawie:
- doboru repertuaru;
- umiejętności wokalnych;
- ogólnego wrażenia artystycznego ( m.in. odświętny strój, świąteczny element dekoracji miejsca
nagrywania …) .
9. Dla zwycięzców konkursu przywidziane są nagrody i dyplomy.
10.Najlepsze prezentacje artystyczne zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły .
11. Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu i zgodą na umieszczenie nagrania na stronie szkoły.
12. Jury zastrzega sobie prawo do zmian zapisu regulaminu.
Organizator:
Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Zbyszka Cyganiewicza
Konkurs fizyczny ,,Lwiątko"
W dniu 28.09.2020 roku w naszej szkole odbył się przełożony z powodu pandemii, Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny "Lwiątko".Uczestnicy tegorocznej edycji zmierzyli się z zadaniami, które nie zawsze przypominały te z lekcji. Podchwytliwość i zagadkowość pytań konkursowych sprawiły, że do boju stanęli najlepsi z najlepszych. Wśród nich znalazł się Szymon Pyznarski, który zdobył tytuł „kaon”. Jest to bardzo wysoka lokata -7 miejsce w Polsce w grupie wiekowej klasy VII i VIII. Szymonowi serdecznie gratulujemy.
Następne Lwiątko już wiosną.
Organizatorzy konkursu ustanowili honorowe tytuły dla zwycięzców:
„hiperon Ω” – dla osób, które otrzymały co najmniej 125 punktów,
„kaon” – dla osób, które otrzymały co najmniej 100 i mniej niż 125 punktów,
„taon” – dla osób, które otrzymały co najmniej 75 i mniej niż 100 punktów.
(Nazwy te zostały zapożyczone od nazw cząstek elementarnych)
Konkurs fotograficzny "Przyroda w czasie pandemii."
W bieżącym tygodniu został rozstrzynięty konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową im. Armii Krajowej w Dębowej pod tytułem "Przyroda w czasie pandemii". Konkurs dedykowany był dla uczniów klas IV-V, siedmiu uczniów z naszej szkoły wzięło w nim udział. Gratulujemy serdecznie Aleksandrze Wolskiej (kl. V zdjęcie nr.1) oraz Kacprowi Wolskiemu (kl.5 zdjęcie nr. 2), którzy zdobyli wyróżnienia
Akcja RAZEM NA ŚWIĘTA
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej -
Razem na Święta
Celem inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych, sąsiedzkich.
W tym okresie- okresie epidemii - wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w jednej z wymienionych poniżej akcji:
- wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazania ich sąsiadom – osobiście lub wrzucając je do skrzynek pocztowych- jeśli takie sąsiedzi posiadają .
- wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazania ich emerytowanym pracownikom- (samorząd uczniowski)
- przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół
- samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów, osób samotnych
Przypominamy że ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.
Przed przekazaniem kartek / upominków należy je sfotografować i wysłać Messengerem do szkolnego koordynatora akcji – M. Bodnar
Wizyta Świętego Mikołaja
- 3
Jak co roku w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie ze Świętym Mikołajem . Tym razem odwiedził on wyłącznie przedszkolaków ale okazało się, że dzieci były doskonale przygotowane na jego przybycie. Powitały go wesołą piosenką, wyrecytowały wierszyki oraz wręczyły Mikołajowi własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną . Przedszkolaki obiecały Mikołajowi, że będą grzeczne a on obdarował ich prezentami. Spotkanie z Mikołajem upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko raz w roku…
MIŁOŚNIKU KSIĄŻĘK!!!
Jeśli czytanie jest Twoją pasją, weź udział w konkursie literackim „Czytam, polecam!". Poleć koleżance lub koledze książkę, którą warto przeczytać. Pokaż, co czytasz, co warto przeczytać, recenzuj książki. Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza chętnych uczniów klas II – III oraz IV - VIII do wzięcia udziału w konkursie literackim pt ”Czytam, polecam”. Czytałeś ostatnio coś ciekawego? Napisz kilka zdań (max. 15), które potrafią przekonać twoje koleżanki i kolegów do sięgnięcia po tą książkę. Będzie to okazja do przekonania się jakie książki Was interesują. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.Prace należy przesłać na adres mailowy awolowiec02@wp.pl do 25 stycznia 2021r.
Przyszła zima biała
W tym roku Pani Zima odwiedziła nas troszkę wcześniej. Swoim przybyciem sprawiła mnóstwo radości wszystkim dzieciom. Korzystając z pięknej pogody przedszkolaki udały się na dwór aby pozjeżdżać na sankach i pobawić się na śniegu. To był bardzo udany dzień, a z twarzy dzieci nie znikał uśmiech.
W 190 rocznice powstania listopadowego.
Konkurs gminny.
Celem konkursu było przypomnienie polskiego powstania narodowego z 29/30 listopada 1830 r – walki naszych rodaków o odzyskanie niepodległości.
Konkurs wzbogacił wiedze uczniów na temat powstania, rozbudził wśród uczniów zainteresowanie przeszłością Polski. Opierał się na przygotowaniu przez uczestników prezentacji multimedialnej dotyczącej walk powstańczych .
W konkursie wzięli udział uczniowie trzech szkół gminy : Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Jodłowej, Szkoły Podstawowej im. Z. Cyganiewicza w Jodłowej, Szkoły Podstawowej im. Partyzantów AK w Dębowej.
Finalistami konkursu są:
I miejsce – Szymon Pyznarski , kl. VIII, Szkoła Podstawowa im. Z. Cyganiewicza w Jodłowej
II miejsce – Karolina Hibszer , kl. VII, Szkoła Podstawowa im. Partyzantów AK w Dębowej
III miejsce – Magdalena Baran kl. V, Szkoła Podstawowa im. Partyzantów AK w Dębowej
Wyróżnienie :
Regina Kaczka, kl VIII - Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Jodłowej.
21 listopada - ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.
Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.
Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.
Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.
Nasz Samorząd Uczniowski - w ramach ŚWIATOWEGO DNIA ŻYCZLIWOŚCI wysyła dla wszystkich, których spotykamy w naszej szkole życzenia .
Promujemy życzliwość .
Sukcesy Szymona
W konkursie nym na „Najpiękniejsze Listy dla Ziemi” II miejsce zdobył Szymon Pyznarski. Szymon także otrzymał wyróżnienie w konkursie recytatorskim poezji patriotycznej. Nasz kolega wyrecytował wiersz Jonasz Kofty pt. „W moim domu”. Konkurs został przeprowadzony niestacjonarnie. Jury oceniało wcześniej nagrane przez uczestników utwory poetyckie. Gratulujemy Szymkowi.
Święto Niepodległości 11 LISTOPADA
Narodowe Święto
Niepodległości - 11 listopada
– święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie
dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez
Polskę w 1918 roku , po 123 latach zaborów.Święto Niepodległości jest dziś symbolem ogromnego
sukcesu, na który złożyły się wysiłki kolejnych pokoleń
Polaków, ale również symbolem:
- jedności
- solidarności
- współpracy całego społeczeństwa.
To wartości szczególnie ważne dzisiaj w okresie epidemii ,
w tak trudnych dla naszego społeczeństwa czasach.
Nie zapomnijmy więc wywiesić w środę 11 listopada na
naszych domach flagi.
Przytoczone poniżej wiersze niech wprowadzą Nas w
patriotyczny nastrój i obudzą ducha narodu.„Niepodległość”
Marcin Wolski
Spośród słów używanych nieczęsto,
tłumnie dzisiaj na place wybiegło
słowo piękne, jak honor i męstwo,
słowo, które brzmi – niepodległość.
Niepodległość to brąz na cokołach,
lecz na co dzień – mówiąc po prostu
polski dom, polski las, polska szkoła,
polska władza i polski Kościół.
Ono znaczy – bez strachu spać.
Ono znaczy – spokojnie się budzić,
kochać, śmiać się i pewnie trwać
– w wolnym kraju wśród wolnych ludzi.„Opowiedz nam Ojczyzno”
Janusz Szczepkowski
Opowiedz nam, moja Ojczyzno
jak matka dzieciom ciekawym,
o latach znaczonych blizną
na wiekach chwały i sławy.
O wojnach Mieszka nam powiedz,
o słupach nad Odrą stawianych.
Niech niesie Twoją opowieść
wiatr halny i morskie szkwały.
Matczynej ucz nas miłości,
jak ojciec w życie wprowadzaj,
nie żałuj serdecznej troski,
za trudy szczodrze nagradzaj.
Biel śniegu i żar czerwieni
i orły dumne piastowskie,
to wieczne symbole tej ziemi
najbliższe sercu, bo polskiej.
Wytłumacz nam, tak jak umiesz,
skąd czerwień i biel sztandarów.
Niech ludzie żyją tu w dumie,
że taki wydał ich naród.
Archiwum Aktualności