W miesiącu grudniu w naszej szkole odbyły sie konkursy związane z tematyka Bożego Narodzenia. W gminnym konkursie na szopkę bożonarodzeniową III m-ce zajęła Karolina Łącka z klasy VII. Szopkę konkursową wykonały również dwie uczennice z klasy II- Magdalena Drag i Wiktoria Kita. W szkolnym konkursie na własnoręcznie wykonana bombkę choinkową w kategorii klas młodszych: I m-ce zajął Jakub Wolski kl. II, II m-ce Krzysztof Garncarz kl. III, III m-ce Anna Szydłowska kl. III, wyróżnienie za swoją bombkę otrzymała Wiktoria Bułat z kl. I. W kategorii klas starszych: I m-ce otrzymała Emilia Marcisz z kl. VI, II m-ce Karolina Łącka kl. VII, III m-ce Aleksandra Wolska kl. IV, wyróżnienie otrzymał Kacper Wolski z klasy IV. Pięknymi bombkami wykonanymi przez uczestników konkursu, została udekorowana nasza szkolna choinka.
Aktualności
Konkursy świąteczne w naszej szkole
Wigilia szkolna
20 grudnia 2019 roku był w naszej szkole dniem uroczystym i wyjatkowym. W tym dniu odbyła się wigilia szkolna. Uczniowie dzielili się opłatkiem wraz ze swoimi kolegami, koleżankami, nauczycielami i składali sobie świąteczne życzenia. Po wspólnym obiedzie wigilijnym, obejrzeliśmy przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu uczniów klasy IV i VI. Uroczystość szkolna zakończyła się wspólnym koledowaniem przy choince.
"Niepodległa Polska"
Podziękowanie dla szkoły za udział w pierwszej lekcji "Niepodległa Polska" w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców".
Akcje czytelnicze wśród najmłodszych uczniów
W grudniu w naszej szkole odbyły się akcje związane z propagowaniem czytelnictwa wsród najmłodszych uczniów. Uczniowie oraz rodzice mogli zakupić książki w ramach kiermaszu ksiegarnii w Tuliszkowie, który co roku cieszy się ogromną popularnością. Drugą akcją była "Szkola Przygoda Gangu Słodziaków" zorganizowana przez sieć sklepów Biedronka, dzięki której uczniowie klas najmłodszych za regularne czytanie przez 10 minut codziennie otzrymywali maskotki "slodziaki" i książki. Trzecim wydarzeniem czytelniczym był szkolny konkurs "W świecie baśni H. Christiana Andersena." Najlepsi uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w etapie gminnym w dniu 13.12.2019 roku : Krystian Pacana i Jakub Wolski z klasy II zajęli IV miejsce. akcjami czytelniczymi opiekowała się Pani bibliotekarka Anna Wołowiec. Serdecznie gratulujemy.
Uroczyste zakończenie Roku Matematyki
Rok 2019 to Rok Matematyki. Jego ideą jest "uhonorowanie polskich matematyków i ich osiągnięć, a także docenienie znaczenia tej dziedziny nauki w rozwoju społeczeństw. W ramach podsumowania Roku Matematyki uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach gminnych. Konkurs "Łamigłówki matematyczne i logiczne" przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas IV-VI oraz dla uczniów klas VII-VIII. Uczniowie SP3 zajeli I miejsce w każdej kategorii.Naszą szkołę reprezentowały duety:Emilia Marcisz i Michał Tułecki oraz Honorata Buras i Szymon Pyznarski. W drugim konkursie plastycznym "Świat trójkątów, czworokątów i innych figur" skierowanym do uczniów klas I-III II miejsce zdobyła Magdalena Drąg z klasy II. Swoje prace do konkursu zgłosili następujący uczniowie z kl.I: Wiktoria Bułat, Małgorzata Studniarz; z kl. II : Jakub Wolski, Wiktoria Kita, Milena Drożdż. Opiekunami konkursów były: Pani Halina Kita oraz Pani Magdalena Marszałek. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców.
Wizyta Świętego Mikołaja
Dnia 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Świety Mikołaj. Nasi najmłodsi przywitali wspaniałego gościa słowami wierszy i piosenek, a Mikołaj obdarował wszystkich prezentami. Święty Mikołaj miło spędził czas w naszj szkole i obiecał, że za rok też przybędzie oczywiście pod warunkiem, że wszystkie dzieci będą grzeczne:).
Plan lekcji
Symbol Świąt Bożego Narodzenia
Dnia 6 grudnia delgacja z naszej szkoły brała udział w przystrajaniu choinki na rynku w Jodłowej. Wszyscy mieszkańcy mogą już podziwiać pięknie przystrojone drzewko, które wprowadziło do naszej miejscowości klimat nadchodzących Świąt. Poniżej możecie Państwo zapoznać się z legendami na temat genezy choinki.
Według legend, choinkę jako symbol narodzenia Pana już w VIII wieku proponował w czasie nawracania Germanów św. Bonifacy, znany również jako Winfryd, mnich z Anglii. Poganie ci czcili w owym czasie potężny dąb. Św. Bonifacy chcąc wykazać kruchość ich wiary, nakazał ściąć drzewo. Dąb padając poczynił wokół ogromne spustoszenie. Kataklizmowi oparła się jedynie maleńka sosenka, lub - według innej wersji - jodełka. Mnich uznał to za znak i oświadczył Germanom, że małe, zawsze zielone drzewko jest prawdziwą i jedyną potęgą, godną symbolizować wiecznego Boga i jego Syna - Chrystusa.
Natomiast góralska legenda głosi, że pomysłodawcą choinki był niedźwiedź. Kiedy zwierzęta szły do groty przywitać nowonarodzonego Chrystusa, każde z nich niosło coś w darze. Niedźwiedź też szedł, ale nie miał nic dla Dzieciątka. Było mu trochę wstyd z tego powodu, więc po drodze wymyślił sobie, że podaruje jodełkę. Wyrwał z ziemi drzewko i ciągnął je za sobą przez góry i potoki. Jodełka namokła, utworzyły się na niej sople, które najpierw podświetliło słońce, potem księżyc, i tak pięknie ustrojona stała się znakiem narodzin Pana.
Gminny konkurs historyczny
Zachęcamy do wzięcia udziału w gminnym konkrsie, który ma na celu przypomnienie rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, budzenie postaw patriotycznych oraz rozbudzanie zainteresowań historią. Termin składania prac do 10.12.2019 roku.
"Gmina Jodłowa w fotografii"
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej ogłosiło konkurs "Gmina Jodłowa w fotografii". Nasza uczennica klasy VIII Julia Garncarz zdobyła III miejsce. Julce gratulujemy. A poniżej możemy obejrzeć wykonane przez nią zdjęcia naszej pięknej okolicy - Wisowej.
Dzień Pluszowego Misia
W dniu 26 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego, obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panią fragmentów bajek bawiły się oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Układały z puzzli postacie znanych misiów z bajek. Na koniec wyklejały Kubusia Puchatka papierem kolorowym. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.
Szkolne Andrzejki
Dnia 26.11.2019 roku w naszej szkole odbyła się zabawa Andrzejkowa. Wydarzenie to przebiegało w atmosferze wróżb, wesołych zabaw oraz konkurencji. Uczniowie mogli wywróżyć sobie jaka czeka ich przyszłość, między innymi jaki zawód będą wykonywać czy też jak będzie miała na imię ich przyszła sympatia. Po zakończonych wróżbach i zabawach dla dzieci z klas 0-III odbyła się dyskoteka dla uczniów klas IV-VIII.
Dzień życzliwości
Dnia 22.11.2019 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, obchodzony w Polsce od 2006 roku. Podczas krótkiego apelu uczniowie przedstawili historię powstania Dnia Życzliwości, wyjaśnili czym jest życzliwość, kto to jest życzliwy człowiek? Ochotnicy mieli możliwość wzięcia udziału w przedstawieniu scenek z życia w których łatwo można okazać życzliwość. Z tej okazji wszyscy zebrani zostali poczęstowani cukierkiem życzliwości, ponadto każdy otrzymał przygotowaną przez Samorząd Uczniowski sentencje z różnego rodzaju aforyzmami, cytatami, pozdrowieniami związanymi z obchodzonym dniem. Po raz pierwszy w szkole wprowadziliśmy tydzień dobrej oceny, za każdą bardzo dobrą i celującą ocenę uczeń otrzymał słodki upominek. Podziękowania dla opiekna i SU za to, że ten dzień minął w tak sympatycznej atmosferze.
Sport to zdrowie!
W naszej szkole rozwój sportu to podstawa, gdyż to nasza szkoła nosi imię sportowca, rodaka Zbyszka Cyganiewicza. Dwie uczennice klasy VIII naszej szkoły - Ewelina Buras i Justyna Studniarz wzięły udział w półfinale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie. Zawody odbyły się w Zespole Szkół w Straszęcinie. Dziewczyny po zaciętej, ale bardzo wyrównanej walce zajęły IX miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Nie pal przy mnie proszę.
- 4
W ramach realizacji ogólnopolskiej akcji profilaktycznej pod tytułem "Nie pal przy mnie proszę.”w naszej szkole organizowany jest konkurs na najlepszą pracę plastyczną, która ma zniechęcać do palenia papierosów, a tym samym promować zdrowy styl życia. Konkurs skierowany jest do klas I-III. Prace można składać do dnia 2 grudnia, zaś roztrzygnięcie konkursu planowane jest na 6 grudnia. Ponadto uczniowie klas najmłodszych będą mieli okazję wzięcia udziału w cyklu zajęć z zakresu edukacji prozdrowotnej, gdzie między innymi poznają negatywne skutki korzystania z używek.
Konkurs z j.angielskiego rozstrzygnięty
W listopadzie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie języka angielskiego pod hasłem "Sketchnoting for fun and learning", który polegał na przygotowaniu notatki wizualnej w języku angielskim. Szymon Pyznarski z kl. VII zajął w nim II miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast Natalia Wolska i Karolina Łącka z kl. VII otrzymały wyróżnienie. Konkurs miał na celu motywowanie uczniów do nauki języków obcych oraz pogłębianie współpracy między szkołami z terenu gminyJodłowa. Wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali od organizatora (SP w Dębowej) nagrody książkowe oraz drobne upominki. Gratulujemy zwycięzcom!
"Niepodległa, niepokorna..."
12 listopada uczniowie naszej szkoły uczcili 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Montaż słowno-muzyczny przygotowała klasa VIII pod kierunkiem Pani Marii Bodnar.
Uczniowie wierszem i piosenką uczcili fakt, iż mogą żyć, uczyć się i pracować w wolnej Polsce. Dzisiejsza akademia zakończyła obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości.
Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej
W Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa 7 listopada 2019 roku odbył się konkurs recytatorski adresowany do uczniów szkół z gminy Jodłowa. Z naszej szkoły na podium stanęły dwie uczennice.
I miejsce – /ex aequo/ Honorata Buras oraz Natalia Warzecha (SP nr 1 w Jodłowej)
III miejsce – Justyna Studniarz.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
„Ja-Mały Patriota”
Dzieci z oddziałów przedszkolnych gminy Jodłowa wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Ja-Mały Patriota”. Naszą szkołę reprezentowało dwoje dzieci: Patryk Tułecki zajął III miejsce, a Lena Janiga otrzymała wyróżnienie. Zarówno Patryk jak i Lenka recytowali wiersz pt. „11 listopada.” Przegląd wierszy patriotycznych zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu Polski w ramach akcji „Do Hymnu”. Uczniów do konkursu przygotowała pani mgr Sylwia Wiktor.
"Do Hymnu"
Nasza szkoła już po raz drugi włączyła się do akcji MEN: "Do Hymnu". 8 listopada o godz. 11.11 cała społeczność szkoły wspólne odśpiewała hymn Polski. Rozpoczęliśmy w ten sposób obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Archiwum Aktualności